Të gjitha lajmet

JUDO LIVE

Këtu, ndiqeni direkt Majlindën në Botërorin “Tokio ‘19”

REUTERS/ H. Reka/ Arkiv

Këtu, ndiqeni direkt Majlindën në Botërorin “Tokio ‘19”

26 August, 2019 @11:51

Pas arritjes në gjysmëfinale, Majlinda Kelmendi, kampione Olimpike, do të ndeshet me kampionen aktuale të Botës në xhudo.

Dueli i vështirë i Majlindës, që shpresojmë të përfundojë me kualifikim në finale, do të nis prej orës 12:00 ndërsa atë mund ta ndiqni këtu: http://judolive01.lb.judobase.org/live/

Gjithsesi, edhe dueli tjetër gjysmëfinal mes francezes Amandine Buchard dhe ruses Natalia Kuziutina është i klasit të vetë, me njërën nga të cilat shpresojmë ta shohim Kelmendin në finale.

KAMPIONATI BOTËROR / TOKIO

Distria e bronztë në Japoni

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @13:42

Për herë të parë Kosova merr medalje të bronztë në kategorinë nën 48 kilogramë dhe këtë e arriti xhudistja Distria…

SUPERLIGA

KH Prizreni i kthehet Superligës

23 August, 2019 @12:21

Pas tërheqjes së Dukagjinit nga Superliga, Federata e Hendbollit të Kosovës mori vendim që KH Prizreni të garojë në Superligën…

NOT

Arti Krasniqi do të garojë për Kosovën

22 August, 2019 @22:52

Notari me të ardhme të ndritur, Arti Krasniqi, do të garojë për Kosovën. 20 vjeçari Krasniqi, është notar i ujëvare…

FORTNITE WORLD CUP

Tinejxheri amerikan fiton Kupën e Botës në Fortnite dhe shpërblimin 3mln dollarësh

29 July, 2019 @10:33

Djaloshi 16 vjeçar nga SHBA, Kyle Giersdorf, ka fituar garën e Kupës së Botës në Fortnite për të fituar 3…

FORTNITE KUPA BOTËRORE

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

Fotografitë: The Guardian & NTV

26 July, 2019 @12:21

Kupa Botërore e lojës Fortnite ka shpërblim më të madh sesa Wimbledoni. Garuesit në këtë e-sport do të kenë mundësinë…

Të gjitha lajmet nga Të tjera