Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO DIV B

Kosova U19 mposhtet thellë nga Islanda U19

Kosova U19 mposhtet thellë nga Islanda U19


17 July, 2021 @16:14

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka pësuar edhe një humbje në kuadër të Kampionatit Evropian Divizioni B që po mbahet në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Hendbollistet e reja të Kosovës pas pjesës së parë të luajtur 16-10 në të mirë të islandezeve, në pjesë të dytë kanë rënë edhe më shumë nga loja për përfundimtaren me 14 gola dallim, 37-23.

Elisa Mulaj ka qenë ylli i vetëm që shkëlqente për Kosovën, derisa shënoi mbi gjysmën e golave të Kosovës në ndeshje, duke qëlluar hiq më pak se 12 herë portën e ishulloreve.

Pos saj, për Kosovën U19 u dallua edhe Natalija Milatovic që dha 5 gola.

Te Islanda U19 thuajse i gjithë reprezentacioni shënoi gol, derisa më të dalluarat me nga 5 të shënuara kanë qenë: Bertha Asthildur Bjarkadottir, Elin Rosa Magnusdottir dhe Sara Katrin Gunnarsdottir.

Ndeshja ka qenë e vlefshme për plasmanin përfundimtar në evropian, ku Kosova U19 pritet të përfundojë në pozitat 7 ose 8.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga