Të gjitha lajmet

XHUDO

Loriana Kuka e argjendtë në Tel Aviv

Loriana Kuka e argjendtë në Tel Aviv

26 January, 2019 @16:33

Një kokë më e gjatë ishte sllovenja sesa Loriana Kuka. Një dënim e mori sllovenja dhe 4 minutat nuk mjaftuan për të përcaktuar medalisten e artë.

Dueli shkoi në Golden Score, kohë shtesë për të marë pikë, ku edhe Kuka mori një dënim për pasivitet.

Por 3:24 para fundit, Karla Apotekar fitoi ndeshjen duke e rrëzuar Lorianën që e kishte tepër vështirë sot për shkak të gjatësisë së madhe të sllovenes.

Loriana u mposht në finale nga sllovenja Klara Apotekar, për ta përfunduar kështu garën e saj në kategorinë deri në 78 klogramë në vendin e dytë.

Kjo ishte medalja e dytë e Kosovës në këtë Grand Prix, me Majlinda Kelmendin që dy ditë më parë u stolis me të artën në kategorinë deri në 52 kilogramë.

LOJËRAT EVROPIANE

Publikohet lista e sportistëve për LE Minsk 2019

6 June, 2019 @15:59

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë publike listën prej 12 sportistëve të Kosovës, të cilët do ta përfaqësojnë vendin tonë…

BADMINTON

Organizohet kampionati i vajzave

Foto: L.M / TOPSPORTI

26 May, 2019 @17:38

Sot u organizua Kampionati i parë i Kosovës në badminton për vajzat në grupmosha të reja, në konkurrencën e çifteve. …

HENDBOLL

6esa përsëri fiton titullin kampion

25 May, 2019 @22:26

Skuadra pejane e hendbollit, Besa, duke e mposhtur Kastriotin në dy ndeshjet finale, u shpall kampione e Superligës së Kosovës,…

KAMPION I KOSOVËS

Luboteni kampion i Kosovës

5 May, 2019 @20:46

Duke e fituar ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Luboteni është shpallë zyrtarisht kampion i Kosovës…

KAMPIONATI EVROPIAN I KADETËVE

Erza e artë në Rumani

Foto nga arkivi

4 May, 2019 @18:38

Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq, ka marrë medaljen e artë në kampionatin evropian për kadetë që po mbahet në Rumani.…

Të gjitha lajmet nga Të tjera