Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA E SKIJIMIT

FSK informon, dy të rinj i kap orteku

FSK informon, dy të rinj i kap orteku

26 January, 2019 @16:17

Federata Skitare e Kosovës ka lëshuar një njoftim pak më parë ku ka bërë të ditur se në vendin e quajtur Folea e Shqiponjës në QS Brezovicë dy të rinjë janë kapur nga orteku.

Njëri nga të rinjtë është bërë i ditur që është gjallë, ndërsa për tjetrin nuk dihet gjendja shëndetësore, shkruan njoftimi i FSK-së.

Ndër të tjera, FSK ka apeluar që të gjithë qytetarët për kujdes të shtuar nga reshjet e fundit të borës.

Në ndërkohë, Ilir Morina drejtor i Agjencisë për Mbrojtje të Mjedisit në Kosovë ka thënë se nga orteku që ndodhi në Brezovicë, një person ka vdekur.

FORTNITE WORLD CUP

Tinejxheri amerikan fiton Kupën e Botës në Fortnite dhe shpërblimin 3mln dollarësh

29 July, 2019 @10:33

Djaloshi 16 vjeçar nga SHBA, Kyle Giersdorf, ka fituar garën e Kupës së Botës në Fortnite për të fituar 3…

FORTNITE KUPA BOTËRORE

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

Fotografitë: The Guardian & NTV

26 July, 2019 @12:21

Kupa Botërore e lojës Fortnite ka shpërblim më të madh sesa Wimbledoni. Garuesit në këtë e-sport do të kenë mundësinë…

BEACH VOLLEY

Vajzat bëhen kampione ballkanike

22 July, 2019 @23:43

Ka përfunduar Kampionati Ballkanik i Beach Volley U20 meshkuj dhe femra. Ekipi kombëtar i Kosovës në beach volley në…

XHUDO

Angazhohen artistët më të mirë për statujën e Majlindës

18 July, 2019 @23:00

Për shumëkë mund të duket e pabesueshme, por aty ku arrijnë sukseset kulminante sportive - gjithçka është e mundur. …

BUDAPEST GRAND PRIX 2019

Akili i artë në Budapest

13 July, 2019 @20:00

Xhudisti Akil Gjakova ka përfunduar misionin e tij në Budapest të Hungarisë me medalje të artë. Ai në finale…

Të gjitha lajmet nga Të tjera