Të gjitha lajmet

XHUDO / GRAND PRIX TEL AVIV

Majl1nda e artë në Tel Aviv!

Majl1nda e artë në Tel Aviv!

24 January, 2019 @17:09

Majlinda Kelmendi duke e mposhtur në finale kundërshtaren nga Izraeli Gili Cohen, arriti medaljen e artë në Grand Prixin e parë të vitit 2019.

Majlinda sipas shortit, rrethin e parë e kaloi pa luftë, kurse më pas mposhti xhudisten gjeorgjiane Tetiana Levytska-Shukvani dhe atë zvicrane Fabienne Kocher, për të kaluar kështu në gjysmëfinale të kategorisë deri në 52 kilogramë.

Në gjysmëfinale Majlinda e mposhti rumunen Andreea Chitu, derisa në finale izraeliten Gili Cohen.

Përveç Majlindës, nga xhudistet kosovare në Tel Aviv nesër garon edhe Loriana Kuka, e cila lufton në kategorinë deri në 78 kilogramë.

LOJËRAT EVROPIANE

Publikohet lista e sportistëve për LE Minsk 2019

6 June, 2019 @15:59

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë publike listën prej 12 sportistëve të Kosovës, të cilët do ta përfaqësojnë vendin tonë…

BADMINTON

Organizohet kampionati i vajzave

Foto: L.M / TOPSPORTI

26 May, 2019 @17:38

Sot u organizua Kampionati i parë i Kosovës në badminton për vajzat në grupmosha të reja, në konkurrencën e çifteve. …

HENDBOLL

6esa përsëri fiton titullin kampion

25 May, 2019 @22:26

Skuadra pejane e hendbollit, Besa, duke e mposhtur Kastriotin në dy ndeshjet finale, u shpall kampione e Superligës së Kosovës,…

KAMPION I KOSOVËS

Luboteni kampion i Kosovës

5 May, 2019 @20:46

Duke e fituar ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Luboteni është shpallë zyrtarisht kampion i Kosovës…

KAMPIONATI EVROPIAN I KADETËVE

Erza e artë në Rumani

Foto nga arkivi

4 May, 2019 @18:38

Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq, ka marrë medaljen e artë në kampionatin evropian për kadetë që po mbahet në Rumani.…

Të gjitha lajmet nga Të tjera