Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN - QUARTER FINALS

Ëndrra greke arrin gjysmëfinalen

Ëndrra greke arrin gjysmëfinalen

22 January, 2019 @13:07

Tenisti 20 vjeçar grek, Stefanos Tsitsipas po vazhdon rrugëtimin historik në Australian Open.

Ai sot mposhti edhe kundërshtarin çerekfinal, Roberto Bautista Agut, për të siguruar një vend në katërshen më të mirë të Grand Slamit të parë të vitit.

Me fitoren e sotme prej 3-1 ndaj spanjollit Agut, Tsitsipas është bërë tenisti më i ri që ka arritur gjysmëfinalen në Australian Open në 16 vitet e fundit, gjë të cilën e kishte bërë Andy Roddick në 2003.

“Thashë që qëllimi im këtë vit është gjysmëfinalja e një Grand Slami. Mendova më pas, budallaki, por jo, tashmë kjo është reale - sapo ndodhi,” ka thënë greku i ri pas fitores së sotme.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga