Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Bie ish kampioni, pas duelit epik

Foto: AusOpen,com

Bie ish kampioni, pas duelit epik

17 January, 2019 @13:06

Ndeshje titanike është zhvilluar sot në Melbourne ku kanadezi Milos Raonic ka arritur që pas katër seteve të eliminojë ish kampionin e Australian Open, zviceranin Stan Wawrinka.

Çdo set shkoi në tie-break, pasi që dueli nuk kishte gjasa të gjente fituesin më heret për shkak të tenistëve që treguan performancë të jashtëzakonshme në këtë përballje.

“Vështirë është të përshkruash këtë ndeshje. Dukej se katër orë kalonin brenda 15 minutave. Në këtë nxehtësi, tre nga katër tie-break më takuan mua. Lehtë do të mund të përfundonin edhe në favor të Stanit,” ka thënë Raonic pas fitores.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga