Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Nadal furishëm ndaj vendasit

Foto: AusOpen/fb

Nadal furishëm ndaj vendasit

16 January, 2019 @15:18

Bartësi i dytë i turneut Australian Open 2019, Rafael Nadal, ka kaluar furishëm në raundin e tretë pasi që mposhti sot australianin Matthew Ebden 3-0 në sete.

“Ia fillova ngadalë... por pastaj u këndella për të shkuar te fitorja,” ka thënë Nadal pas fitores, duke folur për mundësinë kur Ebden ishte për pak të krijonte mundësinë për tie-break në setin e parë.

Në total 75 minuta iu deshën Nadalit për të kryer ndeshjen.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga