Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND I

Murray eliminohet në raundin e parë

Foto: AustralianOpen/fb

Murray eliminohet në raundin e parë

14 January, 2019 @14:19

Përkundër performancën së tij të lartë të treguar në duel me aftësi të limituar fizike, Andy Murray nuk ka arritur të kalojë Roberto Bautista Agutin në xhiron e parë të Australian Open 2019.

Murray u mposht pas pesë seteve të zhvilluara, me luftë të jashtëzakonshme ku arriti që disavantazhin 2-0 në sete ta balancojë në 2-2, ndërsa atë të fundit e humbi 6-2.

Lëndimi ishte shkaktari kryesor për eliminimin e Murrayt, që para fillimit të Grand Slamit paralajmëroi se ky mund të jetë turneu i tij i fundit që merr pjesë.

“Atmosfera ka qenë e pabesueshme, ju falemnderit shumë të gjithëve që keni qenë sonte këtu. Sinqerisht, ka qenë kënaqësi të luash tenis në një vend si ky. Ndoshta, do të shihemi përsëri, do të kem një operim të rëndë që nuk garanton kthimin tim në formë,” ka thënë Murray pas ndeshjes, duke dhënë shpresa, “Por, do të mundohem.”

Në anën tjetër, Bautista Agut që arriti të këndellet në setin e fundit dhe të fitojë qetë duelin në set të pestë, në raundin e dytë të Australian Open 2019 do të ndeshet me John Millmanin.

US OPEN

Nadal me titullin e 19 Grand Slam

9 September, 2019 @9:54

Numri dy i botës në tenis, Rafael Nadal, fitoi US Openin, duke e mposhtur rusin Daniil Medvedev, 3-2 me sete…

PEJA OPEN 2019

Peja Open 2019, turneu i parë ndërkombëtar i tenisit në Kosovë

1 September, 2019 @20:22

Mes datave 2 dhe 8 shtator 2019, në fshatin Brestovik të Pejës do të mbahet turneu i parë ndërkombëtar i…

US OPEN

US Open - Parashikimi

26 August, 2019 @19:55

Treshja e zakonshme mbetet për të ndarë titullin, dhe asnjëri nuk duket të jetë më mirë se tjetri. Ndonëse Roger…

WIMBLEDON

Finale fantastike, Nole fiton Wimbledonin

14 July, 2019 @19:29

Pamë një prej finaleve më të mira të Grand Slameve të viteve të fundit! Novak Djokovic dhe Roger Federer dhuruan…

WIMBLEDON

Super Halep, shkollon Williamsin dhe fiton Wimbledonin

Foto: Reuters

13 July, 2019 @16:13

Përkundër faktit që nuk ishte favorite për ta fituar finalen, rumunja Simona Halep me një lehtësi të paparashikueshme ka arritur…

Të gjitha lajmet nga Tenis