Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Halep mbijeton rrezikun Kenin

Foto: AusOpen/fb

Halep mbijeton rrezikun Kenin

17 January, 2019 @12:41

Bartësja numër një e Australian Open 2019, Simona Halep, ka mbijetuar rrezikun nga ylli në ardhje i tenisit amerikan, Sofia Kenin, duke e mposhtur me vështirësi në tre sete për të siguruar raundin e tretë të garës.

Finalistja e vitit të kaluar ka arritur të rikthehet në lojë vetëm falë përvojës së saj në setin vendimtar për të siguruar raundin e radhës, ku tash e pret Venus Williams.

Rumunja Halep ende nuk është në formën e saj më të mirë prej se u eliminua në US Open të gushtit të kaluar në raundin e parë dhe kishte shumë pak kohë për përgatitje për shkak të lëndimit që e kishte në shpinë.

“Luftova sepse e desha fitoren dhe rikthimin në këtë terren,” ka thënë Halep pas kësaj fitoreje.

Kenin 20 vjeçare, në setin e dytë ka arritur që të rikthehet nga 3-0 për të fituar këtë set dhe për të shkuar në setin final, ndërsa krejt dueli zgjati 2 orë e 31 minuta.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga