Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND II

Tie-break në setin e pestë, për kualifikim

Foto: AusOpen/fb

Tie-break në setin e pestë, për kualifikim

17 January, 2019 @14:23

Bartësi i tetë i turneut Australian Open 2019, Kei Nishikori, është dashur të shkojë deri në tie-break të setit të fundit për të siguruar raundin e tretë të garës.

Ka qenë kroati Ivo Karlovic që ia ka bërë ‘zhgëndërr’ ditën japonezit, duke u rikthyer në setin e tretë dhe të katërt për të barazuar duelin në 2-2.

Nishikori shpreson që lodhja prej duelit 3 orësh e 48 minutësh sot t’i kalojë me Philipp Kohlschreiberin ose Joao Sousan në xhiron e radhës, për të qenë më i pushuar para duelit çerekfinal, nëse s’ndodh befasia.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga