Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Eliminon mbrojtësen e titullit

Foto: AusOpen/fb

Eliminon mbrojtësen e titullit

18 January, 2019 @11:39

Tenistja ruse Maria Sharapova ka arritur të tregojë një performancë dominuese në përballje ndaj kampiones aktuale të Australian Open.

Me 2-1 në sete, Sharapova ka mposhtur Caroline Wozniackin në Rod Laver Arena për të arritur në një të tetën e finales së garës dhe për të mbajtur gjallë shpresat për një rikthim maestral në skenë në moshën 31 vjeçare.

Pesë herë fituese e Grand Slameve, Sharapova, që turneun e fundit të madh e ka fituar në vitin 2014 [French Open/Roland Garros] ka goditur 37 topa fitues ndaj 10 të kundërshtares.

Sharapova në raundin e radhës të Australian Open 2019 do të ndeshet me shpresën australiane Ashleigh Barty.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga