Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - ROUND III

Ndeshja jubilare, arrin 1/8 e finales

Foto: AusOpen/fb

Ndeshja jubilare, arrin 1/8 e finales

18 January, 2019 @11:26

Roger Federer ka bërë edhe një hap drejt mbrojtjes së titullit në Australian Open, duke kaluar amerikanin Taylor Fritz në raundin e tretë të garës sot.

Për 88 minuta Federer ka shkuar në 3-0 në Rod Laver Arena për të arritur një të tetën e finales, në 16-shen përfundimtare të Australian Open 2019.

“Dëshiroja të dilja shpejt nga blloku, duke ditur aftësinë e Taylorit dhe serviset e tij. Më është dashur të fokusohem shumë për fillim të mirë të ndeshjes,” ka thënë 37 vjeçari që sot zhvilloi ndeshjen e 100-të në Australian Open.

Në të tetën e finales Federer do të ndeshet me grekun Stefanos Tsitsipas, që është bartësi i 15-të në turne.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga