Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - TOP 16

Bie kampioni edhe te meshkujt

Bie kampioni edhe te meshkujt

20 January, 2019 @13:07

Pas eliminit të kampiones në kategorinë e femrave Caroline Wozniacki, ka rënë edhe kampioni aktual te meshkujt në Australian Open.

Zvicerani Roger Federer nuk ka arritur t’i bëj ballë grekut Stefanos Tsitsipas nga i cili u mposht 3-1 me sete.

20 vjeçari grek ka arritur të bëj befasinë më të madhe deri tash në Australian Open 2019, duke arritur çerekfinalen e parë të tij Grand Slam.

Federer, gjashtë herë kampioni i Australin Open, vetëm dy herë nuk ka arritur të arrijë çerekfinalen në 16 vitet e fundit të garës.

Tsitsipas do të luajë ndaj Roberto Bautista Agutit në çerekfinale, që më parë mposhti Marin Cilicin në 5 sete, 3-2, për të arritur gjithashtu çerekfinalen e parë në një Grand Slam.

 

WIMBLEDON 2019

Përfundon ëndrra e Gauffit

8 July, 2019 @20:47

Tenistja e re amerikane Coco Gauff ka përfunduar aventurën e saj mbresëlënëse në Wimbledon 2019. Gauff 15 vjeçare është…

WIMBLEDON 2019

Roger Federer i pari në histori që arrin 350-shen

Foto: wimbledon.com

6 July, 2019 @20:24

Nëntëmëbdhjetë pas triumfit ndaj Michael Changut në Australian Open, ku fitoi ndeshjen e parë në një Grand Slam, Roger Federer…

WIMBLEDON 2019

Ëndrra vazhdon për 15 vjeçaren

Foto: CG/fb

4 July, 2019 @8:58

Senzacioni i ri i tenisit, Cori Gauff, ka vazhduar të shënojë fitore dhe tashmë ka kaluar edhe raundin e dytë…

WIMBLEDON 2019

Senzacionale: 15 vjeçarja mposht 5 herë kampionen

Foto via Eurosport

1 July, 2019 @20:54

Tenistja 15 vjeçare që po debuton në Wimbledon, Cori Gauff, ka arritur që në raundin e parë të garës të…

WIMBLEDON 2019

Zverev dhe Tsitsipas eliminohen

Foto via Eurosport

1 July, 2019 @20:17

Dyshja favorite në duelet e tyre, Alexander Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, kanë kryer misionin e tyre në Wimbledon që në…

Të gjitha lajmet nga Tenis