Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN 2019 - TOP 16

Arritja më e madhe në karrierë, për ditëlindje

Foto: AusOpen/fb

Arritja më e madhe në karrierë, për ditëlindje

20 January, 2019 @13:35

Të arrish çerekfinalen e Australian Open, si sukses më i madh në karrierë, për ditëlindje.

Kjo i ngjau Frances Tiafoes që festoi ditëlindjen me arritjen më të madhe në karrierë, duke e mposhtur sot 3-1 në sete bullgarin Grigor Dimitrov.

Amerikani i ri tregoi performancë dinamike gjatë ndeshjes për të arritur tetëshen më të mirë të turneut.

“Kjo do të thotë si botë për mua,” ka thënë Tiafoe pas fitores për Eurosportin.

“Kam djersitur b..ën time. I kam thënë prindërve dhjetë vite më parë se do të bëhem teniser profesional, do ta bëj këtë, do t’ua ndërroja jetën atyre dhe timen. Tash jam në çerekfinale të një Grand Slami dhe jam 21 vjeç... s’mund ta besojë ende këtë.”

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga