Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN OPEN - QUARTER FINALS

Nishikori ‘dorëzohet’, Djokovic në gjysmëfinale

Foto: BBC

Nishikori ‘dorëzohet’, Djokovic në gjysmëfinale

23 January, 2019 @11:05

Një ndeshje që po shkonte drejt fitores së lehtë për Novak Djokovic, u mbyll edhe më herët se që duhej.

Japonezi Kei Nishikori pësoi një lëndim dhe u detyrua ta dorëzojë ndeshjen pak pa përfunduar seti i dytë, duke bërë kështu që Djokovic ‘pa lodhje’ të kalojë në gjysmëfinale të Australian Open.

Një 3-0 e shpejtë për 10 minuta, i dha epërsi të konsiderueshme me të filluar seti i parë Djokovicit, e më pas gjithçka po shkonte rrjedhshëm për numrin 1 të Botës. Seti i parë u mbyll 6-1, ndërsa kur rezultati brenda setit të dytë ishte 4-1, Nishikori u dorëzua për shkak të lëndimit dhe ndeshja u mbyll me Djokovicin triumfues.

Në gjysmëfinale Djokovic do të ndeshet me francezin Lucas Pouille, kurse në gjysmëfinalen tjetër (nesër në ora 09:30), Rafael Nadal do të përballet me teniserin grek Stefanos Tsitsipas.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga