Të gjitha lajmet

AUS OPEN / SEMI FINALS

Nole, lehtësisht në finale

Nole, lehtësisht në finale

25 January, 2019 @11:11

Sikur Rafa Nadal dje, edhe Novak Djokovic nuk hasi në shumë probleme në gjysmëfinalen e sotme të Aus Open ndaj francezit Lucas Pouille.

Gjithçka ishte e lehtë për Nolen, i cili e nisi me një 6-0 të shpejtë për 23 minuta, e më pas dy setët e fundit i fitoi me rezultat 6-2, 6-2, për ta arritur kështu finalen e Australian Open.

Sa i përket gabimeve, kjo ishte një prej gjysmëfinaleve në të cilat Nole ka bërë më së paku gabime në karrierë, vetëm 5.

Numri 1 i Botës në finale do të ndeshet mëngjesin e së dielës ndaj spanjollit Rafael Nadal, duel ky që pritet të jetë mjaft interesant.

Në rast të fitores në finale, për Djokovicin do të ishte Grand Slam-i i 15 i fituar në karrrierë, kurse për Nadalin i 18-ti.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga