Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Me trajnerin e ri nisin përgatitjet ndaj Rumanisë

Me trajnerin e ri nisin përgatitjet ndaj Rumanisë


Teksti: FHK

6 March, 2021 @11:41

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë.

Me Rumaninë fillimisht takohemi të mërkurën nga ora 19:30 në Prishtinë, e më pas edhe në Bukuresht, të dielën më 14 mars.

Nën urdhërat e selektorit Bujar Qerimi, Kombëtarja ka stërvitur edhe të shtunën paradite në Prishtinë.

Te djemtë tanë ka mobilizim e entuziazëm për t’u përgatitur maksimalisht dhe për të dhënë më të mirën e mundshme në tentim për fitore të mërkurën.

Mungesa e tifozëve do të jetë hendikep, por djemtë tanë janë të motivuar për të prezantuar ngjyrat e shtetit me dinjitet.

Ndeshjet me Rumaninë i takojnë fazës së dytë të eliminatoreve për “Euro 2022”.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga