Të gjitha lajmet

AUTO SPORTS

Milosevska & Canolli fitojnë në Prizren

Milosevska & Canolli fitojnë në Prizren

TEKSTI: FASK

23 April, 2019 @17:56

Kampionati i Kosovës në auto sport sivjet ka nisur me një risi. Për herë të parë u zhvillua edhe kampionati në konkurrencën e femrave, kjo vetëm në disiplinën e auto sllallomit.

Pikërisht një garë e tillë fundjavën që e lëmë pas është mbajtur në Prizren dhe ishte mjaft atraktive.

Maja Milosevska në konkurrencën e femrave dhe Bardhyl Canolli te meshkujt ishin fitues të garës.

Milosevska u paraqit me Opel Astra G dhe pati kohë prej 01:15.223 minuta. E dyta u rendit Rezarta Kalenderi me Renault Clio, ndërsa podiumi i fitueseve u plotësua me Blerta Bytyqin, e cila garoi me Opel Zafira.

Bardhyl Canolli kampionatin e ri e nisi në stilin e kampionit, megjithëse auto sllallomi nuk është disiplina e tij e preferuar.

Jam i kënaqur që kampionatin e nisa me fitore, por të them të drejtën unë jam më shumë i fokusuar në disiplinën malore dhe aty synoj të kem sukses jo vetëm në kampionatin vendor, por edhe në gara ndërkombëtare. Sidoqoftë, sot ishte gara e parë, pati rivalitet, pati vetura atraktive dhe përgjithësisht ishte një garë e mirë,“ ka thënë Canolli pas garës.

Pozita e dytë në plasmanin gjeneral i takoi Valon Jahës, ndërsa i treti u rendit Mitat Vuçitërna.

Rezultatet:

Femrat

1.Maja Milosevska (Opel Astra G) 01:15.223
2.Rezarta Kalenderi (Renault Clio) +00.56
3.Blerta Bytyqi (Opel Zafira) +00.685

Meshkujt

1.Bardhyl Canolli (Radicall SR8 LM) 03.06:727
2.Valon Jaha (BMW) +02.297
3.Mitat Vuçitërna (Audi S3) +07.745

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Duelet e tretë të serisë së finaleve

29 April, 2019 @11:06

Pas fitores së vajzave të Dritës në përballjen e dytë të serisë finale ndaj M Technologie, tashmë seria finale e…

AUTO SPORTS

Drag Race 2019 në Sllatinë

26 April, 2019 @15:57

Gara më atraktive në automobilizmin kosovar, Drag Race, e para për këtë vit, do të mbahet gjatë kësaj fundjave në…

PLAYOFF FINALS WOMEN

Vajzat e Dritës bindshëm nisin finalen

24 April, 2019 @21:34

Vajzat e klubit të voljebollit të Dritës kanë nisur bindshëm serinë finale të PlayOffit në Superligën e femrave. Ato…

XHUDO / MINSK 2019

Edhe Majlinda me ekipin e xhudos në Minsk

23 April, 2019 @12:27

Ka shkuar në tetë numri i sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që…

KUPTOHET FINALISTI I DYTË

Finalistja e radhës Prishtina Volley

23 April, 2019 @0:14

Me fitore në ndeshjen e fundit të serisë gjysmëfinale ndaj Therandës, Prishtina Volley ka siguruar finalen e PlayOff të Superligës…

Të gjitha lajmet nga Të tjera