Të gjitha lajmet

US OPEN

Nadal me titullin e 19 Grand Slam

Nadal me titullin e 19 Grand Slam

9 September, 2019 @9:54

Numri dy i botës në tenis, Rafael Nadal, fitoi US Openin, duke e mposhtur rusin Daniil Medvedev, 3-2 me sete (7-5, 6-3, 5-7, 4-6 dhe 6-4).

Finalja zgjati rreth 5 orë. Nadal kaloi në epërsi 2-0 me sete, kurse rusi Medvedevin nuk u dorëzua dhe e barazoi ndeshjen në 2-2.

E në setin e fundit të ndeshjes, Nadali e mposhti kundërshtarin me rezultat 6-4 dhe kështu e fitoi trofenë e US Openit.

Ky ishte titulli i katërt i Nadalit në US Open, derisa i ka të fituara 19 Grand Slame.

PEJA OPEN 2019

Peja Open 2019, turneu i parë ndërkombëtar i tenisit në Kosovë

1 September, 2019 @20:22

Mes datave 2 dhe 8 shtator 2019, në fshatin Brestovik të Pejës do të mbahet turneu i parë ndërkombëtar i…

US OPEN

US Open - Parashikimi

26 August, 2019 @19:55

Treshja e zakonshme mbetet për të ndarë titullin, dhe asnjëri nuk duket të jetë më mirë se tjetri. Ndonëse Roger…

WIMBLEDON

Finale fantastike, Nole fiton Wimbledonin

14 July, 2019 @19:29

Pamë një prej finaleve më të mira të Grand Slameve të viteve të fundit! Novak Djokovic dhe Roger Federer dhuruan…

WIMBLEDON

Super Halep, shkollon Williamsin dhe fiton Wimbledonin

Foto: Reuters

13 July, 2019 @16:13

Përkundër faktit që nuk ishte favorite për ta fituar finalen, rumunja Simona Halep me një lehtësi të paparashikueshme ka arritur…

WIMBLEDON

I madhi Federer, mposht Nadalin për finale

12 July, 2019 @20:46

Për të 31-tën herë në karrierë, Roger Federer të dielën do të jetë në një finale të një Grand Slami. …

Të gjitha lajmet nga Tenis