Të gjitha lajmet

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 July, 2018 @16:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome u shty jashtë rrugës nga një çiklist i Katushas duke humbur rreth gjysmë-kilometri në kohë nga grupi i parë. Rreth 3km para fundit, rivali i tij, Nairo Quintana pësoi shpërthim gome duke humbur edhe më shumë kohë se Froome.

Gara e sprintit u fitua nga 21 vjeçari Fernando Gaviria. Kolumbiani i Quick-Step Floors fitoi garën në kohë 4h23m32s.

A u bë i pari çiklisti që fiton qysh në debutimin e tij që nga Fabian Cancellara në vitin 2004. Peter Sagan, Marcel Kittel, e Alexander Kristoff përfunduan në pozitat vijuese.

Froome përfundoi bashkë me Adam Yates, Richie Porte, e Domenico Pozzovivo 52 sekonda pas grupit të fituesit.

Etapa e dytë është më e shkurtër për 6km në krahasim me sot. Çiklistët nisin në Moulleron-Saint-Germain për të përfunduar 183km më pas në La Roche-sur-Yon.

 ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 July, 2018 @12:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të madhe në sportin e çiklizmit do të kthehet në gjah…

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 June, 2018 @17:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të djeshme të fituara nga vajzat, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi,…

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 June, 2018 @18:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare 2018, të XVIII me radhë. Dhe nga kush tjetër,…

NHL

Tregimi i Domit në NHL

8 December, 2018 @10:44

Kur menaxheri gjeneral i ekipit largon njërën nga shtyllat kryesore, kapitenin shumë-vjeçar për një lojtar nën-mesatar dhe një tjetër talent…

WINTERSPORTS

Programi për sportet dimërore

8 December, 2018 @10:16

Arti në akull Yuzuru Hanyu hoqi dorë nga finalet e Grand Prix së këtij…

VOLEJBOLL

Rezultatet e xhiros VIII dhe orari i xhiros IX në volejboll

30 November, 2018 @16:02

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së meshkujve dhe asaj të femrave në volejboll. Java e nëntë…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

Të gjitha lajmet nga Të tjera