Të gjitha lajmet

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 June, 2018 @18:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare 2018, të XVIII me radhë.

Dhe nga kush tjetër, përveç se nga xhudoja.

Nora Gjakova ka fituar me ippon italianen Miriam Boi duke u stolisur me të artën në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Nora në çerekfinale mposhti kroaten Tena Sikic. Pas saj në gjysmëfinale kaloi tunizianen, Ghofran Khelifi, derisa në finale mposhti italianen me ippon.

Distria Krasniqi

Ndërsa, Distria Krasniqi ka arritur gjithashtu të artën në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke e mposhtur në finale Odette Giuffridan.

Rrugëtimi i Distrias ishte ky. Së pari mposhti spanjollen Ana Isabel Perez Boix. Më pas turken Irem Korkmaz, për të arritur finalen, ku fitoi të artën.

Nesër për Kosovën në xhudo garojnë Akil Gjakova dhe Laura Fazliu. Kurse pasnesër, Loriana Kuka.DUELET KUALIFIKUESE

Mësohen rivalët e Kosovës në kualifikime

Foto: FHK

19 June, 2018 @16:41

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencë të femrave të martën ka mësuar kundërshtarët e kualifikimeve evropiane për Kampionatin Botëror për hendbolliste…

CANADIAN GP

Vettel në krye

Foto: via BBC & F1/twitter

10 June, 2018 @22:30

Sebastian Vettel ka fituar garën për Çmimin e Madh të Kanadës sot me Ferrarin e tij, për të rikthyer vendin…

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 June, 2018 @18:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të njëmbëdhjetën herë në karrierë, teniseri spanjoll ka arritur ta fitojë…

NHL

Tregimi i Domit në NHL

8 December, 2018 @10:44

Kur menaxheri gjeneral i ekipit largon njërën nga shtyllat kryesore, kapitenin shumë-vjeçar për një lojtar nën-mesatar dhe një tjetër talent…

WINTERSPORTS

Programi për sportet dimërore

8 December, 2018 @10:16

Arti në akull Yuzuru Hanyu hoqi dorë nga finalet e Grand Prix së këtij…

VOLEJBOLL

Rezultatet e xhiros VIII dhe orari i xhiros IX në volejboll

30 November, 2018 @16:02

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së meshkujve dhe asaj të femrave në volejboll. Java e nëntë…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

Të gjitha lajmet nga Të tjera