Të gjitha lajmet

XHUDO

Angazhohen artistët më të mirë për statujën e Majlindës

Angazhohen artistët më të mirë për statujën e Majlindës

18 July, 2019 @23:00

Për shumëkë mund të duket e pabesueshme, por aty ku arrijnë sukseset kulminante sportive - gjithçka është e mundur.

Përmes një postimi në Facebook, trajneri historik i xhudos, Driton Kuka ka bërë të ditur se Federata Botërore e Xhudos, kryetari i saj Vizer, ka vendosur që të punohet statuja e bronztë për kampionen tonë olimpike, Majlinda Kelmendi!

”Çdo gjë nga ana financiare kryhet nga FBXH, unë po kërkoj mendime të hapura se ku të vendoset statuja, në ndonjë vend meritor në vendin tonë. Shpresoj që për Majlindën të ndahet një vend meritor, i duhur, për kryeveprën që do të arrijë nga NewYorku së shpejti,” ka bërë të ditur ndër të tjera Kuka.

Punët do të kryhen nga artistët Gillie & Marc, që janë artistët publik më të mirë në histori të NewYorkut- sipas New York Times.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga