Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUDAPEST GRAND PRIX 2019

Akili i artë në Budapest

Akili i artë në Budapest


13 July, 2019 @20:00

Xhudisti Akil Gjakova ka përfunduar misionin e tij në Budapest të Hungarisë me medalje të artë.

Ai në finale ka fituar me ippon ndaj kundërshtarit rus Georgii Elbakiev duke fituar kështu të artën në Grand Prixin e radhës.

Kështu Akili ka dalë më i miri në kategorinë e tij, deri në 73 kilogramë, duke i sjellë Kosovës të artën e parë nga Budapesti, pasi që dy vajzat dje u stolisën me të argjendtën.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera