Të gjitha lajmet

BRITISH GP

Super garë, triumfon Hamiltoni për rekord

Foto: EPA/V. Xhemaj via MundoDeportivo

Super garë, triumfon Hamiltoni për rekord

14 July, 2019 @17:01

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Britanisë në Formula 1, duke e fituar për rekord të gjashtën herë.

Gara ka qenë e jashtëzakonshme, derisa ka pasur edhe ndeshje mes Max Verstappenit e Sebastian Vettelit.

british gp

Beteja të shumta në pistë bën garën dramatike, derisa Hamilton shfrytëzoi safety-car’in për të marrë epërsinë që nuk e lëshoi deri në fund duke e lënë pas Valtteri Bottasin.

Pas tyre, Verstappen i Red Bullit dhe Charles Leclerc i Ferrarit bën betejë të pafund për të qenë Leclerc i fundit në podium.

 TOP 5 - Renditja e përgjithshme:

Lewis HAMILTON Mercedes 223 pikë
Valtteri BOTTAS Mercedes 184 pikë
Max VERSTAPPEN Red Bull 136 pikë
Sebastian VETTEL Red Bull 123 pikë
Charles LECLERC Ferrari 120 pikë

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga