Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TENIS

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”


30 April, 2021 @16:02

Klubi i tenisit Prizreni, në bashkëpunim me Federatën e Tenisit të Kosovës, do të organizojnë turneun “Prizreni Open 2021”.

Turneu do të mbahet gjatë datave 5-9 maj 2021 në konkurrencën për vajza dhe djem, tek të rriturit.

Për fituesit e këtij turneu në të dyja konkurrencat është ndarë shpërblimi për 400 euro, për finalistët 200 euro dhe për gjysmëfinalistët 100 euro.

Turneu do të zhvillohet në fushat e tenisit te Qendra Sportive “Sezai Surroi” në Prizren.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis