Të gjitha lajmet

FORTNITE KUPA BOTËRORE

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

Fotografitë: The Guardian & NTV

E-sports me shpërblim më të madh se Wimbledoni

26 July, 2019 @12:21

Kupa Botërore e lojës Fortnite ka shpërblim më të madh sesa Wimbledoni. Garuesit në këtë e-sport do të kenë mundësinë të fitojnë shumë të madhe parash, ndërsa gara më e madhe në botë do të mbahet në New York të SHBA-ve.

95 garues do të marrin pjesë në Fortnite për të fituar shpërblimin e kampionit, që merr 3 milionë dollarë! Shpërblimi më i vogël i kësaj gare është 50 mijë dollarë. I katërti në garë merr 1 milionë dollarë shpërblim!

Fituesit e Wimbledonit 2019, Novak Djokovic dhe Simona Halep, morrën nga 2.92 milionë dollarë për triumfin e tyre.

fortnite

Me mbi 250 milionë lojtarë, Fortnite: Battle Royale është bërë njëra ndër video-lojërat më të popullarizuara prej se doli në vitin 2017.

Pjesa më e madhe e garuesve janë nën moshën 20 vjeçare. Njëri ndër favoritët, anglezi Benjy Fish është vetëm 15 vjeç dhe në intervistë për mediat e atjeshme ka thënë se nëse e fiton garën do t’ia blejë familjes së tij një shtëpi të re.

fortnite

Kupa Botërore e Fortnite nis sot dhe do të përfundojë të dielën.

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga