Të gjitha lajmet

BEACH VOLLEY

Vajzat bëhen kampione ballkanike

Vajzat bëhen kampione ballkanike

22 July, 2019 @23:43

Ka përfunduar Kampionati Ballkanik i Beach Volley U20 meshkuj dhe femra.

Ekipi kombëtar i Kosovës në beach volley në konurencen e femrave, Dhuratë Sylejmani, Valmira Ramadani ka arritur të fitoj medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të Beach Volleyit i cili për tri ditë me radhë është mbajtur në Prishtinë.

Dyshja kosovare arriti të fitoj në finale ndaj ekipit kombëtar të Rumanisë, Hododi dhe Corcoz me rezultat të pastër 2:0 në sete. Dyshja Sylejmani/Ramadani po vazhdojnë formën e mirë që patën edhe në paraqitjet e tyre në Kampionatin Evropian.

Medaljen e bronztë kanë arritur ta fitojnë edhe ekipi i dytë i Kosovës në konkurencen e femrave Idrizi/Hasani pasi që në ndeshjen për vend të tretë mposhtën ekipin e parë të BeH.

Në konkurrencën e meshkujve vendin e parë ka arritur ta fitoj Rumania, pasi që në finale ka fituar ndaj ekipit të dytë të Shqipërisë me rezultat 2:0 në sete.

Medalje e bronztë kanë arritur ta fitojnë edhe ekipi i meshkujve nga Kosova Tërstena/Basha duke mposhtur ekipin kombëtar të Shqipërisë në ndeshjen për vend të tretë me rezultat 2:1.

Renditja femrat:

1. KOS 1 - Dhuratë Sylejmani, Valmira Ramadani
2. ROU - Andrea Corcoz, Iana Hododi
3. KOS 2 - Rinesa Hasani, Julinda Idrizi.

Renditja meshkujt:

1. ROU - Grigore Andrei, Cristan Andrei
2. ALB2 - Gesti Kapidani, Muharrem Deliu
3. KOS - Art Tërstena, Arlind Basha.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga