Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

EUROPEAN OPEN - ZAGREB

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

Foto: KOK/fb

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb


Teksti: KOK

1 May, 2021 @19:19

Laura Fazliu ka fituar medaljen e bronztë në garën e “European Open”, që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Laura në kategorinë deri në 63 kg, shënoi pesë fitore (një pa luftë), ndërsa u mund në gjysmëfinale. Për të bronztën mundi çeken Mikaela Kulikova.

Fazliu fitoi edhe 50 pikë olimpike Tokio 2020.

Erza Muminoviq (-52 kg), u rendit e shtata, sikurse Flaka Loxha në kategorinë -57 kg.

Në kategorinë e njëjtë, Fationa Kasapi u ndalë në raundin e tretë.

Nesër garojnë Arbër Kullashi (-81 kg) dhe Shpati Zekaj (-100 kg).


ATLETIKË

Muhamet Ramadani i dyti në Tivar për hedhje të gjyles

Të tjera

Muhamet Ramadani i dyti në Tivar për hedhje të gjyles

01/05/21 @ 18:35

HENDBOLL

Përfaqësuesja arrin në Suedi për ndeshjen e fundit

FHK Superliga

Përfaqësuesja arrin në Suedi për ndeshjen e fundit

01/05/21 @ 16:22

HENDBOLL

Në Istog përcaktohen skuadrat e fundit që do të luajnë në Superligë

FHK Superliga

Në Istog përcaktohen skuadrat e fundit që do të luajnë në Superligë

30/04/21 @ 17:12

TENIS

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

Tenis

Caktohen datat dhe çmimet për fituesit në “Prizreni Open 2021”

30/04/21 @ 16:02

VOLEJBOLL

Orari i ndeshjeve të Kosovës

Të tjera

Orari i ndeshjeve të Kosovës

30/04/21 @ 12:59

KARATE

Pesë karateistë nga Kosova nisen drejt Portugalisë

Të tjera

Pesë karateistë nga Kosova nisen drejt Portugalisë

29/04/21 @ 16:11

KUALIFIKIMET PËR EVROPIAN

Kosova mposhtet nga Mali i Zi

FHK Superliga

Kosova mposhtet nga Mali i Zi

28/04/21 @ 20:53

HENDBOLL

Kosova - Mali i Zi, pjesa e parë mbyllet me disavantazh

FHK Superliga

Kosova - Mali i Zi, pjesa e parë mbyllet me disavantazh

28/04/21 @ 20:10

KOSOVA

Dedaj: Jemi në presion, por Mali i Zi ka më shumë presion

FHK Superliga

Dedaj: Jemi në presion, por Mali i Zi ka më shumë presion

28/04/21 @ 13:10

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Xhudo

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

08/06/21 @ 17:23

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Xhudo

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

08/06/21 @ 15:29

XHUDO

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

Xhudo

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

06/06/21 @ 19:10

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

XHUDO

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

Xhudo

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

25/05/21 @ 16:54

XHUDO

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

Xhudo

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

02/05/21 @ 20:35

XHUDO

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

Xhudo

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

02/05/21 @ 16:43

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Xhudo

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

18/04/21 @ 22:45

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Xhudo

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

18/04/21 @ 17:45


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo