Të gjitha lajmet

XHUDO

Loxha në kërkim të bronzit në evropian

Loxha në kërkim të bronzit në evropian

12 September, 2019 @15:56

Flaka Loxha (-57kg) sot është ndeshur në Kampionatin Evropian për Junior në Vanta të Finlandës, pas 3 fitoreve e 1 humbje do të ndeshet për medalje të bronztë.

Loxha në ndeshjen e parë mposhti me Wazaari dhe Ippon garuesen nga Azerbajxhani Ulviyya Bayramova.

Në ndeshjen e dytë ajo mposhti me 3 denime për Ippon boshnjaken Andjela Samardzic.

Flaka në ndeshjen e tretë humbi me 3 denime për Ippon nga gjermanja Seija Ballhaus.

Pas asaj ndeshje ajo u kualifikua të ndeshej në repasazh, ku mposhti holandezen Pleuni Cornelisse me 3 denime për Ippon në vazhdime pas një ndeshje të gjatë.

Për medalje të bronztë do të takohet kundër ruses Vita Maidanik.

Ndeshjet drejtpërdrejtë mund t’i ndiqni nga ora: 15:30

Rezultatet

HENDBOLL

Besa Famgas eliminohet nga Liga e Kampionëve

8 September, 2019 @21:55

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, është eliminuar në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve. Besa, luajti me…

NFL

Sezoni i ri, misioni i vjetër në NFL – Si të ndalen Patriots?

5 September, 2019 @15:01

Pa Gronkowskin, dhe me Bradyn tani drejt të 50tave, Patriots më në fund mund të jenë të lëndueshëm në AFC!…

ULTRA TRAIL DU MONT BLANC

Arineta Mula, shqiptarja e parë që përfundon Ultra Trail du Mont Blanc!

31 August, 2019 @15:46

Vrapuesja Arineta Mula, shqiptarja që mori pjesë në Ultra Trail du Mont Blanc, që është gara më e vështirë dhe…

TOKIO 2019

Edhe Loriana me medalje Botërori

30 August, 2019 @13:21

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është xhudistja e tretë me radhë nga Kosova që përfundon Kampionatin Botëror Tokio 2019 me medalje…

XHUDO

Nora mposhtet, e mbyll pa medalje

27 August, 2019 @12:30

Pa medalje e ka mbyllur Botërorin e Tokios Nora Gjakova. Xhudistja pejane, e cila garon në kategorinë deri në 57…

Të gjitha lajmet nga Të tjera