Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Majlinda arrin çerekfinalen në Dusseldorf

Foto: IJF

Majlinda arrin çerekfinalen në Dusseldorf


22 February, 2019 @13:25

Xhudistja olimpike e Kosovës Majlinda Kelmendi ka arritur në çerekfinale të Grand Slamit që po zhvillohet sot në Dusseldorf të Gjermanisë.

Majlinda në të tetën e finales ka mposhtur brazilianen Eleudis Valentim, duke siguruar kështu një vend në tetëshen më të mirë të garës ndaj koreanes Bokyeong Yoeng.

Kampionia Olimpike e Kosovës garon në kategorinë nën 52 kilogramë.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera