Të gjitha lajmet

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të panjohur, ka bërë të ditur FSK-ja përmes një njoftimi të shkurtër.

Zyrtarët e FSK-së kanë njoftuar rastin në Polici të Kosovës, që tashmë po mirret me zbardhjen e rastit, ndërsa dy palë ski, kompjuteri dhe flamuj të Kosovës nga zyrja thuhen të jenë të dëmtuara ose të vjedhura.

Pas informimit, edhe Komiteti Olimpik i Kosovës ka reaguar ndaj këtij rasti, duke e dënuar atë.

MEDIA

Shtatorja e Majlindës, jo në Prishtinë, por në Pejë!

22 February, 2020 @16:03

Shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, do të përurohet më 28 shkurt në ora 11:00. Shtatorja që fillimisht ishte…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

Të gjitha lajmet nga Të tjera