Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIORË

Muminoviq mposhtet, lufton për të bronztën

Muminoviq mposhtet, lufton për të bronztën


9 September, 2021 @15:14

Xhudistja kosovare, Erza Muminoviq, është mposhtur në çerekfinale të Kampionatit Evropian për juniorë nga rusja Lilia Nugaeva.

Me këtë, Muminoviq, që garon në kategorinë deri në 52 kilogramë tash do të luftojë përmes repechage për të kërkuar medaljen e bronztë.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo