Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOKSH

Gerti Shima emërohet si Sekretar i KOKSH

Foto: KOKSH

Gerti Shima emërohet si Sekretar i KOKSH


9 September, 2021 @13:06

Basketbollisti i njohur i Shqipërisë, Gerti Shima, është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH).

Njoftimin e ka bërë të ditur sot faqja zyrtare e KOKSH, derisa Shima tash e tutje do të punojë si numri dy i shtëpisë olimpike të Shqipërisë.

“KE i KOKSH ka miratuar propozimin e kryetarit të KOKSH, Fidel Ylli, për të emëruar Gerti Shima si Sekretar i Përgjithshëm i KOKSH,” është thënë në njoftimin e lëshuar nga KOKSH.

Kujtojmë, Shima ka qenë njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Shqipërisë në vitet e fundit, derisa ka bërë karrierë në disa skuadra të Kosovës në proces, natyrisht dhe në reprezentacionin e Shqipërisë.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera