Të gjitha lajmet

LAURA

Robson, senzacionale!

REUTERS/David Gray

Robson, senzacionale!

18 January, 2013 @9:02

Laura Robson, ka arritur të tregojë një performancë fantastike që të mposht kampionen e Wimbledonit, Petra Kvitova, në ndeshjen epike të Australian Openit.

Robson ka mposhtur Kvitovan në tre sete me rezultat 2-6, 6-3 dhe 11-9. E kjo është hera e parë që nga viti 1987 që dy teniste britanike janë parë në 32 më të mirët në Melbourne.

“E kam dëgjuar publikun gjatë ndeshjes dhe i falenderoj që kanë qëndruar deri në fund të ndeshjes,” ka thënë pas fitores 18 vjeçarja Robson. Fitore kjo, për të cilën iu deshën më shumë se tre orë lojë! 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga