Të gjitha lajmet

TDF2018

Sagan i pari në Quimper

Sagan i pari në Quimper

11 July, 2018 @17:49

Sllovaku Peter Sagan përfundoi sprintin në tatëpjetën prej 10% në Quimper për të shënuar fitoren e dytë në këtë edicion të Tour de France.

Etapa prej 204.5km nisi në Lorient duke përshkruar brigjet e Atlantikut nëpër një terren kodrinor që detyroi disa nga sprinterët të mbeteshin mbrapa pelotonit në gjysmën e dytë të garës.

Sandro Colbrelli përfundoi menjëherë pas Sagan, gjersa Philippe Gilbert mbeti i treti.

Në renditjen e përgjithshme pas etapës së pestë vazhdon të udhëheq Greg van Avermaet.

Nesër, në etapën e gjashtë që nis në Brest, reliefi shkon duke u ngritur me një tjetër përfundim tatëpjetë, në Mur de Bretagne Guerledan.

 Renditja e përgjithshme:

1 Greg Van Avermaet 18h22'00" Belgjikë BMC Racing Team
2 Tejay van Garderen +0'02" SHBA BMC Racing Team
3 Philippe Gilbert +0'03" Belgjikë Quick-Step Floors


TDF2018

Gaviria fiton përsëri

10 July, 2018 @19:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion të Tour de France. Në fundin dramatik të…

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 July, 2018 @22:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i pandalshëm në përballjen ndaj Jiri Veselyt sonte, për…

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 July, 2018 @17:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182 kilometrave gjatë etapës së dytë në Tour de France. Megjithatë…

NHL

Tregimi i Domit në NHL

8 December, 2018 @10:44

Kur menaxheri gjeneral i ekipit largon njërën nga shtyllat kryesore, kapitenin shumë-vjeçar për një lojtar nën-mesatar dhe një tjetër talent…

WINTERSPORTS

Programi për sportet dimërore

8 December, 2018 @10:16

Arti në akull Yuzuru Hanyu hoqi dorë nga finalet e Grand Prix së këtij…

VOLEJBOLL

Rezultatet e xhiros VIII dhe orari i xhiros IX në volejboll

30 November, 2018 @16:02

Janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së meshkujve dhe asaj të femrave në volejboll. Java e nëntë…

VOLEJBOLL

Volejboll, terminet e fundjavës në të gjitha konkurrencat

24 November, 2018 @11:12

Terminet e ndeshjeve të javës 7 të Superligës së Volejbollit në të dyja konkurrencat, si dhe terminet e ndeshjeve të…

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

24 November, 2018 @10:27

Çka ka në stinën më të ftohtë të vitit? Risitë dhe pritjet si dhe garat më interesante… Shkruan: Luan…

Të gjitha lajmet nga Të tjera