Të gjitha lajmet

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

Fitore për Peter Sagan

8 July, 2018 @17:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182 kilometrave gjatë etapës së dytë në Tour de France. Megjithatë rreth 10km para fundit ai u zu nga pelotoni, duke rezultuar me një përfundim sprinti të etapës në La Roche-sur-Yon.

Rreth 2km para fundit të etapës, në një kthesë prej 90 shkallëve, fituesi i djeshëm Fernando Gaviria, sprinteri më i mirë në edicionin e kaluar, Michael Matthews, dhe rreth 10 çiklistë tjerë u aksidentuan duke goditur barrierat mbrojtëse. Kjo u lehtësoi përfundimin e garës atyre që kishin qëlluara në pjesën e parë të pelotonit, përfshirë kampionin aktual të botës, sllovakun Peter Sagan.

Sagan fitoi etapën e dytë në kohë prej 4h06.37. Në sprint, ai ia doli të lë mbrapa tij italianin Sonny Colbrelli dhe francezin Arnaud Demare.

Sagan mori edhe fanellën e verdhë pas përfundimit të kësaj gare, bashkë me atë të gjelbrën për sprinterin më të mirë.

Nesër në program është kronometri ekipor i parë që nga viti 2015. Team Sky, Mitchelton-Scott, dhe BMC janë favoritë, me Movistar që do të provoj të reduktojë vonesën e Nairo Quintanas në 35km rreth qytetit të Cholet.Renditja e përgjithshme

1 Peter Sagan 8:29.53 Sllovaki Bora-Hansgrohe
2 Fernando Gaviria +6 Kolumbi Quick-Step Floors
3 Sonny Colbrelli +10 Itali Bahrain-Merida
4 Marcel Kittel +12 Gjermani Team Katusha-Alpecin
5 Sylvain Chavanel +13 Francë Direct Energie


BRITISH GP

Vettel fiton në Britani

8 July, 2018 @16:57

Pesë rrathë para fundit, Sebastian Vettel tejkaloi Valteri Bottasin për të kthyer epërsinë që kishte marrë në fillim të garës…

POLE @ BRITISH GP

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

Foto: Eurosport via Reuters

7 July, 2018 @17:01

Brendon Hartley pësoi një aksident të rrezikshëm gjatë stërvitjes së tretë sot paradite, duke përfunduar në barrierën e sigurisë në…

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 July, 2018 @16:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome u shty jashtë rrugës nga një çiklist i…

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 June, 2018 @17:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të djeshme të fituara nga vajzat, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi,…

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 July, 2018 @12:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të madhe në sportin e çiklizmit do të kthehet në gjah…

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 June, 2018 @18:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare 2018, të XVIII me radhë. Dhe nga kush tjetër,…

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Foto nga arkivi i FSK-së/fb

15 February, 2019 @0:12

Zyrja e Federatës së Skijimit të Kosovës që gjendet në hotelin Molika të Brezovicës, është plaçkitur sot nga persona të…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

9 February, 2019 @17:23

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e argjendtë në Grand Slam të Parisit sot. Pejanja Krasniqi…

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

9 February, 2019 @15:37

Xhudisja kosovare Distria Krasniqi ka arritur finalen në Grand Slam të Parisit. Në kategorinë e saj, nën 48 kilogramë,…

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

8 February, 2019 @20:09

Karateisti Melos Gashi ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në kampionatin evropian për U21, juniorë dhe kadetë, që po mbahet në…

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

6 February, 2019 @15:46

Skitari kosovar Albin Tahiri ka përfunduar garën në Super G në Botërorin Are 2019 në pozitën e 45-të. Tahiri…

Të gjitha lajmet nga Të tjera