Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

9 July, 2018 @22:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i pandalshëm në përballjen ndaj Jiri Veselyt sonte, për të arritur çerekfinalen e Wimbledonit, me fitore 3-0 në sete. Spanjolli 32 vjeç është treguar i pamëshirshëm në Centre Court duke e kaluar me 6-3, 6-3 dhe 6-4. Në çerekfinale më parë kanë arritur: Roger Federer (2) - Kevin Anderson (8), Milos Raonic (32) - John Isner (10), Novak Djokovic (21) - Kei Nishikori (28), derisa Nadal është duke pritur fituesin e përballjes Juan Martin Del Potro (5) - Gilles Simon, që përcakton çerekfinalistin e fundit të garës.

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 July, 2018 @17:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182 kilometrave gjatë etapës së dytë në Tour de France. Megjithatë…

BRITISH GP

Vettel fiton në Britani

8 July, 2018 @16:57

Pesë rrathë para fundit, Sebastian Vettel tejkaloi Valteri Bottasin për të kthyer epërsinë që kishte marrë në fillim të garës…

POLE @ BRITISH GP

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

Foto: Eurosport via Reuters

7 July, 2018 @17:01

Brendon Hartley pësoi një aksident të rrezikshëm gjatë stërvitjes së tretë sot paradite, duke përfunduar në barrierën e sigurisë në…

RAFAEL NADAL

Hyn në operim dhe përfundon stinorin!

Foto: rolexparismasters.com

5 November, 2018 @17:13

Ka përfunduar stinori për tenistin legjendar spanjoll, Rafael Nadal. Ai ka bërë të ditur se të hënën do të futet…

PARIS MASTERS 2018

Khachanov befason Djokovicin në finale

5 November, 2018 @14:49

Karen Khachanov ka zhvilluar ndeshjen e karrierës së tij deri tash, duke e shokuar Novak Djokovicin dje në finale të…

WTA FINALET

Svitolina më e mira e vitit

28 October, 2018 @21:17

Elina Svitolina fitoi turneun më të madh në karrierën e saj duke mposhtur amerikanen Sloane Stephens në turneun final të…

REKORDE

E 99-ta për Federerin

28 October, 2018 @18:24

Në dy sete, 7-6, 6-4, Roger Federer mposhti kualifikuesin Marius Copil për të fituar për të katërtën herë në Basel.…

WTA FINALET

Gjysmëfinale befasuese

26 October, 2018 @21:35

Katër bartëset e para të turneut final të sezonit janë eliminuar në fazën e grupeve. E fundit ishte Agnelique Kerber…

Të gjitha lajmet nga Tenis