Të gjitha lajmet

SUPERLIGA

Sonte super derbi Peja-Prishtina

Sonte super derbi Peja-Prishtina

19 January, 2020 @12:34

Xhiroja e 21 në Superligën e Kosovës në basketboll, do të mbyllet me dy ndeshje, që do të luhen sot.

Me fillim nga ora 17:00, do të luhet super derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës në “Karagaç”, derisa Prizreni e pret Feronikelin nga ora 19:00.

Prishtina në xhiron e kaluar e kishte mposhtur Prizrenin, derisa Peja kishte pushuar, kurse Feronikeli pësoi nga Rahoveci.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 9 fitore e 8 humbje, kurse Prishtina është lidere me 14 fitore e 5 humbje. Në anën tjetër Prizreni me 10 fitore e 8

humbje është në pozitën e pestë, kurse Nikli me 5 fitore e 13 humbje në pozitën e shtatë.

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga