Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SONTE LUAN KOSOVA

Të motivuar ndaj Izraelit

Foto nga arkivi

Të motivuar ndaj Izraelit


10 April, 2019 @12:36

Te ekipi i Kosovës në hendboll janë shumë të motivuar dhe optimist për ndeshjen ndaj Izraelit.

Ndeshja Kosova – Izraeli zhvillohet të mërkurën nga ora 19:15 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Ndeshja është e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”. Kosova kërkon fitoren e parë në kualifikime.

“Ishim katër ditë në përgatitje në Turqi dhe kemi zhvilluar dy ndeshje pozitive kundër Turqisë. Tani jemi të gjithë të përqendruar në ndeshjen kundër Izraelit. Besojmë që jemi të gatshëm dhe që ka ardhur koha që ta shënojmë fitoren e parë në eliminatore. Ky do të ishte një motivim shumë i madh për ndeshjet tjera eliminatore”, ka thënë pivoti Kastriot Jupa.

Reprezentacioni të hënën është kthyer nga Stambolli dhe të martën ka zhvilluar përgatitjet e fundit në Prishtinë para ndeshjes me izraelitët.

“Me ardhjen e kapitenit Dedaj dhe Kabashit, jemi kompletuar. Sot kishim një stërvitje taktike dhe punuam në disa çështje që i evidentuam në dy ndeshjet stërvitore me Turqinë. Poashtu punuam që të inkuadrojmë në sistem Dedajn, Kabashin, Abdullahin e Ahmetin që nuk luajtën në Turqi. Atmosfera në ekip është shumë e mirë dhe vërehet një fokusim i nivelit më të lartë se herave tjera. Fizikisht lojtarët janë në nivel të pranueshëm. Kemi folur për rëndësinë e kësaj ndeshje dhe kapacitetin e kundërshtarit. Jemi gati për një ndeshje agresive dhe luftarake.. Shpresoj se do të shprehim vullnetin tonë për fitore në këtë ndeshje të madhe”, ka thënë përzgjedhësi Taip Ramadani.

Lojtarët e trajnerit shpresojnë edhe në përkrahjen nga tribunat, të cilën e vlerësojnë shumë.


PARA FILLIMIT TË INTERCONTINENTAL CUP

Synohet trofeu

FHK Superliga

Synohet trofeu

09/04/19 @ 00:15

DRENICA vs. PRISHTINA VOLLEY

PrishtinaVolley mposht Drenicën

Të tjera

PrishtinaVolley mposht Drenicën

09/04/19 @ 00:01

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

Tenis

Melos Nallbani në Baku 2019

08/04/19 @ 15:31

VOLEJBOLL - SUPERLIGA A

Xhiroja e fundit para PlayOffit

Të tjera

Xhiroja e fundit para PlayOffit

08/04/19 @ 15:07

XHUDO

4 ipponë për të artën!

Të tjera

4 ipponë për të artën!

05/04/19 @ 19:34

PING PONG

Fatih Karabaxhaku merr ftesën për Minsk’19

Të tjera

Fatih Karabaxhaku merr ftesën për Minsk’19

04/04/19 @ 11:59

IHF TROPHY

Rast unik për Kosovën U21

FHK Superliga

Rast unik për Kosovën U21

03/04/19 @ 21:47

HENDBOLL

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

FHK Superliga

FHK vlerësohet nga kundërshtarët për organizimin e turneut kualifikues

11/06/21 @ 19:32

HENDBOLL

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

FHK Superliga

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

05/06/21 @ 22:40

HENDBOLL

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

FHK Superliga

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

04/06/21 @ 21:56

HENDBOLL

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

FHK Superliga

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

03/06/21 @ 21:39

HENDBOLL

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

FHK Superliga

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

02/06/21 @ 17:03

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

FHK Superliga

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

26/05/21 @ 22:18

HENDBOLL

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

FHK Superliga

Shpallet lista e Kosovës për tri ndeshjet e qershorit

24/05/21 @ 21:52

HENDBOLL

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

FHK Superliga

Besa Famgas fiton edhe Kupën e Kosovës

22/05/21 @ 21:31

HENDBOLL

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

FHK Superliga

Istogu fiton Kupën e Kosovës në hendboll

22/05/21 @ 19:19

HENDBOLL

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

FHK Superliga

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

21/05/21 @ 20:27


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga