Të gjitha lajmet

DRENICA vs. PRISHTINA VOLLEY

PrishtinaVolley mposht Drenicën

Foto: PrishtinaVolley/fb

PrishtinaVolley mposht Drenicën

9 April, 2019 @0:01

Dueli i fundit i xhiros së parafundit të Superligës së Kosovës për meshkuj në volejboll ndërmjet Drenicës dhe Prishtinës ka kaluar në të mirë të bardhekaltërve mysafirë.

Prishtina Volley pa shumë telashe mposhti kundërshtarin duke e fituar secilin set për 0-3 përfundimtare dhe kështu siguroi pikët e radhës dhe ngritjen në pozitë të dytë të klasifikimit.

Pas fitores së sotme, Prishtina Volley ka arritur në kuotën e 40 pikëve, duke e lënë pas Therandën që ka 39, derisa lider mbetet Luboteni me 47 pikë.

Në xhiron e fundit të stinorit të rregullt, para fillimit të PlayOffit, Prishtina Volley pret Pejën, ndërsa Luboteni Drenicën, derisa ndeshja tjetër luhet mes Vëllaznimit dhe Therandës.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga