Të gjitha lajmet

VOLEJBOLL - SUPERLIGA A

Xhiroja e fundit para PlayOffit

Xhiroja e fundit para PlayOffit

8 April, 2019 @15:07

Në duelet e xhiros së parafundit të Superligës A të meshkujve në volejboll Peja dhe Luboteni fituan pa telashe ndaj kundërshtarëve të tyre.

Peja mposhti Vëllaznimin 3-0, ndërsa Luboteni dominoi në Suharekë, duke mposhtur Therandën 0-3.

Sot zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros, ndërmjet Drenicës dhe Prishtina Volleyt, kurse tabela aktuale, një xhiro para fundit të stinorit të rregullt duket kështu:

TABELA: 1. Luboteni 47 pikë, 2. Theranda 39p., 3. Prishtina Volley 38p., 4. Peja 30p., 5. Vëllaznimi 22p. dhe 6. Drenica 18p.

Në xhiron e fundit takohen: Prishtina Volley - Peja, Luboteni - Drenica dhe Vëllaznimi - Theranda.

KAMPION I KOSOVËS

Luboteni kampion i Kosovës

5 May, 2019 @20:46

Duke e fituar ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Luboteni është shpallë zyrtarisht kampion i Kosovës…

KAMPIONATI EVROPIAN I KADETËVE

Erza e artë në Rumani

Foto nga arkivi

4 May, 2019 @18:38

Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq, ka marrë medaljen e artë në kampionatin evropian për kadetë që po mbahet në Rumani.…

SUPERLIGA FEMRAT

Drita e pandalshme, përsëri kampione e Kosovës

Fotot: FVK

4 May, 2019 @9:39

Vajzat e ekipit të Dritës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/19 në volejboll. Dhe tash, për të katërtën herë…

DUELI I KATËRT I SERISË

Mund të vendoset kampioni i Kosovës

4 May, 2019 @9:28

Me fitore në ndeshjen e tretë të serisë të zhvilluar në Bill Clinton të Ferizajit, Luboteni ka marrë epërsinë e…

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Duelet e tretë të serisë së finaleve

29 April, 2019 @11:06

Pas fitores së vajzave të Dritës në përballjen e dytë të serisë finale ndaj M Technologie, tashmë seria finale e…

Të gjitha lajmet nga Të tjera