Të gjitha lajmet

VOLEJBOLL - SUPERLIGA A

Xhiroja e fundit para PlayOffit

Xhiroja e fundit para PlayOffit

8 April, 2019 @15:07

Në duelet e xhiros së parafundit të Superligës A të meshkujve në volejboll Peja dhe Luboteni fituan pa telashe ndaj kundërshtarëve të tyre.

Peja mposhti Vëllaznimin 3-0, ndërsa Luboteni dominoi në Suharekë, duke mposhtur Therandën 0-3.

Sot zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros, ndërmjet Drenicës dhe Prishtina Volleyt, kurse tabela aktuale, një xhiro para fundit të stinorit të rregullt duket kështu:

TABELA: 1. Luboteni 47 pikë, 2. Theranda 39p., 3. Prishtina Volley 38p., 4. Peja 30p., 5. Vëllaznimi 22p. dhe 6. Drenica 18p.

Në xhiron e fundit takohen: Prishtina Volley - Peja, Luboteni - Drenica dhe Vëllaznimi - Theranda.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga