Të gjitha lajmet

XHUDO

4 ipponë për të artën!

4 ipponë për të artën!

5 April, 2019 @19:34

Distria Krasniqi ka fituar ta fitojë medaljen e artë në Grand Prixin e xhudos, i cili gjatë këtyre ditëve po mbahet në Antalia të Turqisë.

Xhudistja nga Kosova triumfoi me ippon në finale ndaj xhudistes Otgontsetseg Galbadrakh nga Kazakistani, për ta fituar kështu medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Medaljen e fituar sot xhudistja e drejtuar nga Driton Kuka e fitoi duke fituar të gjitha sfidat e saj me “ippon”. Rrethin e parë të garave ajo e kaloi pa luftë, në të dytin më pas Krasniqi fitoi ndaj xhudistes Gulkader Senturk nga Turqia, ndërsa në çerekfinale mposhti serben Andrea Stojadinov. Në gjysmëfinale ajo që u mposht nga Distria ishte Yujeong Kang e Koresë së Jugut.

Me medaljen e sotme, Krasniqi, e vetmja garuese nga Kosova në Grand Prixin e Antalisë sivjet, fitoi 700 pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga