Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHUDO

4 ipponë për të artën!

4 ipponë për të artën!


5 April, 2019 @19:34

Distria Krasniqi ka fituar ta fitojë medaljen e artë në Grand Prixin e xhudos, i cili gjatë këtyre ditëve po mbahet në Antalia të Turqisë.

Xhudistja nga Kosova triumfoi me ippon në finale ndaj xhudistes Otgontsetseg Galbadrakh nga Kazakistani, për ta fituar kështu medaljen e artë në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Medaljen e fituar sot xhudistja e drejtuar nga Driton Kuka e fitoi duke fituar të gjitha sfidat e saj me “ippon”. Rrethin e parë të garave ajo e kaloi pa luftë, në të dytin më pas Krasniqi fitoi ndaj xhudistes Gulkader Senturk nga Turqia, ndërsa në çerekfinale mposhti serben Andrea Stojadinov. Në gjysmëfinale ajo që u mposht nga Distria ishte Yujeong Kang e Koresë së Jugut.

Me medaljen e sotme, Krasniqi, e vetmja garuese nga Kosova në Grand Prixin e Antalisë sivjet, fitoi 700 pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020.


PING PONG

Fatih Karabaxhaku merr ftesën për Minsk’19

Të tjera

Fatih Karabaxhaku merr ftesën për Minsk’19

04/04/19 @ 11:59

IHF TROPHY

Rast unik për Kosovën U21

FHK Superliga

Rast unik për Kosovën U21

03/04/19 @ 21:47

XHUDO

Loriana e artë në Gjeorgji!

Të tjera

Loriana e artë në Gjeorgji!

31/03/19 @ 16:37

GRAND PRIX TBILISI 2019

Nora Gjakova merr medaljen e artë në Gjeorgji

Të tjera

Nora Gjakova merr medaljen e artë në Gjeorgji

29/03/19 @ 16:34

XHUDO

Edhe Shpat Zeka merr medalje!

Të tjera

Edhe Shpat Zeka merr medalje!

24/03/19 @ 16:57

XHUDO

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

Të tjera

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

23/03/19 @ 17:31

MUNDJE - OLIMPIADA E TË RINJËVE

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

Të tjera

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

24/07/23 @ 16:41

FORMULA 1

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

Të tjera

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

23/07/23 @ 16:42

KRAKOW 2023

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

Të tjera

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

22/06/23 @ 14:09

PEJANËT KAMPIONË!

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

Të tjera

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

14/05/23 @ 00:14

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Të tjera

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

08/05/23 @ 15:50

FBNS @ IFSC

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

Të tjera

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

04/04/23 @ 15:14

LOJËRAT MESDHETARE 2030

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

Të tjera

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

03/04/23 @ 23:23

BOKS

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

Të tjera

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

14/03/23 @ 10:50

SLLAMOMISTËT E RINJ

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

Të tjera

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

11/01/23 @ 10:42

BOKS

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

Të tjera

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

26/10/22 @ 20:35


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera