Të gjitha lajmet

XHUDO

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

23 March, 2019 @17:31

Vazhdon shkëlqimi i xhudisteve kosovare!

Sot në Athinë xhudistet kosovare të drejtuara nga Driton Kuka kanë arritur të fitojnë dy medalje të arta.

Fillimisht medalje të artë në kategorinë deri në 48 kilogramë fitoi Erza Muminoviq, e më pas në kategorinë deri në 57 kilogramë me të artë u stolis edhe Flaka Loxha, për ta ngritur kështu lart flamurin e Kosovës për herë të dytë brenda ditës në Athinë të Greqisë.

Në garë për medalje të bronztë në kategorinë 63 kilogramë Laura Fazliu përfundoi në vendin e pestë, derisa nesër në akcion janë Shpat Zeka dhe Arbër Kullashi.

MEDIA

Shtatorja e Majlindës, jo në Prishtinë, por në Pejë!

22 February, 2020 @16:03

Shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, do të përurohet më 28 shkurt në ora 11:00. Shtatorja që fillimisht ishte…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

Të gjitha lajmet nga Të tjera