Të gjitha lajmet

XHUDO

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

23 March, 2019 @17:31

Vazhdon shkëlqimi i xhudisteve kosovare!

Sot në Athinë xhudistet kosovare të drejtuara nga Driton Kuka kanë arritur të fitojnë dy medalje të arta.

Fillimisht medalje të artë në kategorinë deri në 48 kilogramë fitoi Erza Muminoviq, e më pas në kategorinë deri në 57 kilogramë me të artë u stolis edhe Flaka Loxha, për ta ngritur kështu lart flamurin e Kosovës për herë të dytë brenda ditës në Athinë të Greqisë.

Në garë për medalje të bronztë në kategorinë 63 kilogramë Laura Fazliu përfundoi në vendin e pestë, derisa nesër në akcion janë Shpat Zeka dhe Arbër Kullashi.

KAMPION I KOSOVËS

Luboteni kampion i Kosovës

5 May, 2019 @20:46

Duke e fituar ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Luboteni është shpallë zyrtarisht kampion i Kosovës…

KAMPIONATI EVROPIAN I KADETËVE

Erza e artë në Rumani

Foto nga arkivi

4 May, 2019 @18:38

Xhudistja nga Kosova, Erza Muminoviq, ka marrë medaljen e artë në kampionatin evropian për kadetë që po mbahet në Rumani.…

SUPERLIGA FEMRAT

Drita e pandalshme, përsëri kampione e Kosovës

Fotot: FVK

4 May, 2019 @9:39

Vajzat e ekipit të Dritës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/19 në volejboll. Dhe tash, për të katërtën herë…

DUELI I KATËRT I SERISË

Mund të vendoset kampioni i Kosovës

4 May, 2019 @9:28

Me fitore në ndeshjen e tretë të serisë të zhvilluar në Bill Clinton të Ferizajit, Luboteni ka marrë epërsinë e…

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Duelet e tretë të serisë së finaleve

29 April, 2019 @11:06

Pas fitores së vajzave të Dritës në përballjen e dytë të serisë finale ndaj M Technologie, tashmë seria finale e…

Të gjitha lajmet nga Të tjera