Të gjitha lajmet

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Super Majlinda arrin finalen

Foto: IJF

Super Majlinda arrin finalen

22 February, 2019 @15:41

Majlinda Kelmendi ka arritur finalen e Grand Slamit në Dusseldorf të Gjermanisë.

E arta olimpike e Kosovës pas së tetës së finales në çerekfinale mposhti koreanen Bokyeong Jeong.

Në gjysmfinale mposhti italianen, të cilën e mposhti edhe në Rio2016 Odetta Giuffrida për të arritur finalen e garës.

Në finale, Majlinda do të ndeshet me mongolezen Sosorbaram Lkhagvasuren.

Përndryshe, nëse pyesni pse super Majlinda… jo që është super zakonisht, po edhe sot ka qenë super duke i fituar katër duele me ippon.

MEDIA

Shtatorja e Majlindës, jo në Prishtinë, por në Pejë!

22 February, 2020 @16:03

Shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, do të përurohet më 28 shkurt në ora 11:00. Shtatorja që fillimisht ishte…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

Të gjitha lajmet nga Të tjera