Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Super Majlinda arrin finalen

Foto: IJF

Super Majlinda arrin finalen


22 February, 2019 @15:41

Majlinda Kelmendi ka arritur finalen e Grand Slamit në Dusseldorf të Gjermanisë.

E arta olimpike e Kosovës pas së tetës së finales në çerekfinale mposhti koreanen Bokyeong Jeong.

Në gjysmfinale mposhti italianen, të cilën e mposhti edhe në Rio2016 Odetta Giuffrida për të arritur finalen e garës.

Në finale, Majlinda do të ndeshet me mongolezen Sosorbaram Lkhagvasuren.

Përndryshe, nëse pyesni pse super Majlinda… jo që është super zakonisht, po edhe sot ka qenë super duke i fituar katër duele me ippon.


DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Majlinda arrin çerekfinalen në Dusseldorf

Të tjera

Majlinda arrin çerekfinalen në Dusseldorf

22/02/19 @ 13:25

INFO

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

Të tjera

Plaçkitet zyrja e FSK-së në Brezovicë

15/02/19 @ 00:12

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria kap të argjendtën

Të tjera

Distria kap të argjendtën

09/02/19 @ 17:23

GRAND SLAM PARIS 2019

Distria Krasniqi në finale

Të tjera

Distria Krasniqi në finale

09/02/19 @ 15:37

KARATE

Melos Gashi siguron medalje në evropian

Të tjera

Melos Gashi siguron medalje në evropian

08/02/19 @ 20:09

ARE 2019

Albini përfundon i 45-ti në garë

Të tjera

Albini përfundon i 45-ti në garë

06/02/19 @ 15:46

ARE 2019

Albin Tahiri garon sot

Të tjera

Albin Tahiri garon sot

06/02/19 @ 10:35

KOMITETI OLIMPIK

Kategorizohen Federatat dhe sportistët

Të tjera

Kategorizohen Federatat dhe sportistët

31/01/19 @ 15:57

SKITARI

Federata Skitare analizon gjendjen e pistave

Të tjera

Federata Skitare analizon gjendjen e pistave

31/01/19 @ 12:37

AUSTRALIAN OPEN / MEN'S FINAL

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

Tenis

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

27/01/19 @ 11:51

KËNDI I BLERIMIT

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

Të tjera/Analiza

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

28/07/23 @ 11:47

MUNDJE - OLIMPIADA E TË RINJËVE

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

Të tjera

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

24/07/23 @ 16:41

FORMULA 1

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

Të tjera

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

23/07/23 @ 16:42

KRAKOW 2023

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

Të tjera

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

22/06/23 @ 14:09

PEJANËT KAMPIONË!

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

Të tjera

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

14/05/23 @ 00:14

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Të tjera

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

08/05/23 @ 15:50

FBNS @ IFSC

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

Të tjera

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

04/04/23 @ 15:14

LOJËRAT MESDHETARE 2030

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

Të tjera

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

03/04/23 @ 23:23

BOKS

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

Të tjera

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

14/03/23 @ 10:50

SLLAMOMISTËT E RINJ

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

Të tjera

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

11/01/23 @ 10:42


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera