Të gjitha lajmet

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Si zakonisht, e artë

Foto: IJF

Si zakonisht, e artë

22 February, 2019 @18:16

Majlinda Kelmendi posa ka shënuar fitore edhe në Grand Slamin e Dusseldorfit.

Kelmendi ka tejkaluar sfidën finale ndaj mongolezes për të arritur të artën.

Në finale, kampionia jonë mposhti Sosorbaram Lkhagvasuren të Mongolisë. Deri në finale ajo shënoi edhe katër fitore tjera.

Në gjysmëfinale mundi medalisten e argjendtë të Lojërave Olimpike Rio 2016, italianen Odette Giuffrida, të cilën e kishte mposhtur vetë.

Para saj kaloi edhe medalisten tjetër të argjendtë nga Rio 2016, por në kategorinë -48 kg, Bokyeong Jeong (Korea e Jugut).

Në rrethin e dytë dhe të tretë (rrethin e parë e kaloi pa luftë), Majlinda mposhti Verena Thumm të Gjermanisë dhe Eleudis Valentim të Brazilit.

Kelmendi fitoi 1000 pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020. Për të është medalja e dytë e artë këtë vit, pas asaj të fituar muajin e kaluar në Grand Prixin e Tel Avivit.

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

RIFILLON SUPERLIGA

Në fundjavë, stinori vazhdon me duele interesante

10 February, 2020 @23:48

Federata e Hendbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot se të shtunën nis pjesa pranverore e stinorit, kur fillojnë…

FEDERATA E PINGPONGUT TË KOSOVËS

Pingpongu zgjedh më të mirët e vitit 2019!

Foto: FFPK

10 February, 2020 @11:47

Federata e Pingpongut e Kosovës vazhdon traditën e shpalljës së pingpongistëve më të mirë të vitit 2019, si dhe do…

GRAND SLAM / PARIS

Edhe Nora Gjakova sjell medalje për Kosovën nga Parisi

Foto: D. Kuka/fb

8 February, 2020 @18:50

Xhudistja e radhës me medalje nga turneu më prestigjioz i xhudos në botë, Paris Grand Slam, është Nora Gjakova. …

GRAND SLAM / PARIS

Distria e artë në Paris

Foto: DritonKuka/fb

8 February, 2020 @17:57

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka mposhtur në finale të Grand Slamit të Parisit italianen Odette Giuffrida, për tu stolisur me…

Të gjitha lajmet nga Të tjera