Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

XHUDO

Loriana e artë në Gjeorgji!

Loriana e artë në Gjeorgji!


31 March, 2019 @16:37

Loriana Kuka e ka mbyllur me medalje të artë Grand Prixin e Tbilisit.

Xhudistja pejane në finale e mposhti garuesen nga Kuba, Kaliema Antomarchi, për ta fituar kështu të artën në kategorinë deri në 78 kilogramë.

Loriana në duelin e parë mposhti garuesen Rani nga India, më pas në çerekfinale holandezen Lucassen, e në gjysmëfinale francezen Posvite, për ta arritur kështu finalen.


GRAND PRIX TBILISI 2019

Nora Gjakova merr medaljen e artë në Gjeorgji

Të tjera

Nora Gjakova merr medaljen e artë në Gjeorgji

29/03/19 @ 16:34

XHUDO

Edhe Shpat Zeka merr medalje!

Të tjera

Edhe Shpat Zeka merr medalje!

24/03/19 @ 16:57

XHUDO

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

Të tjera

Dy medalje të arta për xhudistet e Kosovës!

23/03/19 @ 17:31

AUSTRALIAN GP

Sezoni hapet me fitoren e Bottasit

Motosports

Sezoni hapet me fitoren e Bottasit

17/03/19 @ 09:47

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Si zakonisht, e artë

Të tjera

Si zakonisht, e artë

22/02/19 @ 18:16

DUSSELDORF 2019 GRAND SLAM

Super Majlinda arrin finalen

Të tjera

Super Majlinda arrin finalen

22/02/19 @ 15:41

MUNDJE - OLIMPIADA E TË RINJËVE

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

Të tjera

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

24/07/23 @ 16:41

FORMULA 1

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

Të tjera

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

23/07/23 @ 16:42

KRAKOW 2023

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

Të tjera

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

22/06/23 @ 14:09

PEJANËT KAMPIONË!

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

Të tjera

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

14/05/23 @ 00:14

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Të tjera

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

08/05/23 @ 15:50

FBNS @ IFSC

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

Të tjera

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

04/04/23 @ 15:14

LOJËRAT MESDHETARE 2030

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

Të tjera

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

03/04/23 @ 23:23

BOKS

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

Të tjera

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

14/03/23 @ 10:50

SLLAMOMISTËT E RINJ

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

Të tjera

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

11/01/23 @ 10:42

BOKS

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

Të tjera

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

26/10/22 @ 20:35


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera