Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

Melos Nallbani në Baku 2019


8 April, 2019 @15:31

Tenisti i ri pejan, Melos Nallbani, do të përfaqësojë Kosovën në European Youth Summer Olympic Festival që mbahet në Baku të Azerbajxhanit këtë vit.

Melosi është pjesë e Akademisë së njohur evropiane të tenisit Good to Great Academy në Stockholm, ndërsa në Kosovë ka qenë i pakonkurrencë përgjatë rritjes duke u bërë kampionë në U8, U10, U12 dhe U14.

(Njoftimi i marrë nga profili i gazetarit K. Arifi.)


 
Të gjitha lajmet nga Tenis