Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit në turnir në Suedi

Të rinjtë e Vëllaznimit në turnir në Suedi

27 December, 2018 @14:56

Ditën e shtunë (29 dhjetor) të rinjtë e klubit basketbollistik Vëllaznimi do të nisen drejt Suedisë për të marrë pjesë në turneun Lundaspelen 2019, i cili mbahet mes datave 2 dhe 5 janar të vitit 2019.

Ky turnir organizohet për grupmosha të ndryshme dhe sivjet marrin pjesë një numër rekord i skuadrave, gjithsej 376, ndërsa klubi gjakovar, i cili është klubi i vetëm nga Ballkani që merr pjesë, në këtë turne do të garojë me grupmoshat U16 dhe U18. Përveç Vëllaznimit, pjesëmarrëse do të jenë skuadra të ndryshme nga shtete si Gjermania, Norvegjia, Franca e Danimarka.

Turniri në fjalë mbahet në qytetin e Lundit dhe sivjet organizohet për herën e 41-të me radhë, derisa klubi i Vëllaznimit është klubi i parë shqiptar që merr pjesë në turneun në fjalë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga