Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

XHUDO

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror

Distria Krasniqi e pesta në Kampionatin Botëror


Teksti: KOK

6 June, 2021 @19:10

Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, ka përfunduar në vendin e pestë në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Numri një në renditjen olimpike dhe botërore, pësoi humbje në luftën për medaljen e bronztë nga Urantsetseg Munkhbat të Mongolisë, kategoria -48 kg.

Pas mbi 10 minutash luftë, Krasniqi u mund me tri vërejtje të marra nga gjyqtarët gjë që la të befasuar xhudisten tonë dhe trajnerin e saj, Driton Kuka!

Është kjo hera e parë pas më shumë se tri vitesh që Krasniqi mbetet pa medalje në një garë ndërkombëtare.

Garuesja jonë shënoi tri fitore, duke mundur Eva Csernovicki të Hungarisë, Sabina Giliazova të Rusisë dhe Laura Martinez të Spanjës, ndërsa raundin e parë e kishte kaluar pa luftë. Në gjysmëfinale u mund nga japonezja, Natsumi Tsonuda.

Gara e ardhshme e kampiones së tanishme të Evropës, është në Lojërat Olimpike Tokio 2020, në të cilat urojmë ta shohim në podium.

Të martën garojnë, Akil e Nora Gjakova, si dhe Flaka Loxha.


F1

Perez fiton garën në Azerbajxhan

Motosports

Perez fiton garën në Azerbajxhan

06/06/21 @ 17:57

ATLETIKË

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

Të tjera

Hajdari, Kryeziu, Ramadani, Deliu e Rysha - sjellin medalje

06/06/21 @ 10:33

HENDBOLL

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

FHK Superliga

Kosova me mungesa, mposhtet nga Portugalia

05/06/21 @ 22:40

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

HENDBOLL

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

FHK Superliga

Vashat e Kosovës me mungesa, regjistrojnë fitoren e dytë

04/06/21 @ 21:56

BOKS

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

Të tjera

Donjeta Sadiku humb ndeshjen dhe rastin për Olimpiadë

04/06/21 @ 20:34

HENDBOLL

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

FHK Superliga

Kosova (F) e nis me fitore kualifikimet për EURO 2022

03/06/21 @ 21:39

HENDBOLL

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

FHK Superliga

Prishtina nesër nis nikoqirllëkun për kualifikimet e “Euro 2022”

02/06/21 @ 17:03

BOKS

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

Të tjera

Donjeta Sadiku synon normën olimpike nga Parisi

02/06/21 @ 16:36

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

FHK Superliga

Kosova (F) zhvillon stërvitjen para kualifikimeve

26/05/21 @ 22:18

XHUDO

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

Xhudo

Nora fiton medaljen e bronztë, duke e mposhtur xhudisten serbe

08/06/21 @ 17:23

XHUDO

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

Xhudo

Nora, përballë xhudistes serbe për medalje të bronztë

08/06/21 @ 15:29

XHUDO

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

Xhudo

Kosova kërkon medalje me 5 xhudistë në Botërorin që fillon nesër

05/06/21 @ 17:49

XHUDO

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

Xhudo

Kosova me 5 xhudistë në Kampionatin Botëror, mungon ylli kryesor

25/05/21 @ 16:54

XHUDO

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

Xhudo

Shpati Zekaj fiton medalje të argjendtë në Zagreb

02/05/21 @ 20:35

XHUDO

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

Xhudo

Shpati Zekaj arrin finalen në “European Open”

02/05/21 @ 16:43

EUROPEAN OPEN - ZAGREB

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

Xhudo

Laura Fazliu e bronztë në Zagreb

01/05/21 @ 19:19

XHUDO

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

Xhudo

Akili dhe Laura ngjiten lartë në ranglistën botërore të xhudos

20/04/21 @ 16:06

MEDIA

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

Xhudo

Driton Kuka nga Lisbona: As që më ka shkuar ndërmend një sukses i tillë

18/04/21 @ 22:45

XHUDO

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

Xhudo

Loriana humb ndeshjen për medalje të bronztë, përfundon e pesta

18/04/21 @ 17:45


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo